21 i 22.12.2015

Jasełka

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pachnący, pełen magii, miłości, radości, ale także jest to czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie rodzinnym. Od wielu lat tradycją są wystawiane w tym okresie w naszym przedszkolu Jasełka. Również w tym roku dzieci z grupy 5 latków przygotowały przedstawienie jasełkowe, na które zaprosiły przed południem wszystkie przedszkolaki a po południu rodziców. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci i w tle brzmiące kolędy. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków i nie jednej osobie zakręciła się łezka w oku. Mali aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role i prezentowali umiejętności wokalne. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa , kolędy, świąteczne stroiki, dekoracje, wzajemne życzenia, które zakończyły wspólne spotkanie, pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się świat. Małym aktorom należą się słowa pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w rolę, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko.