24.11.2015

Przedszkolaki na dużej scenie

We wtorek 24 listopada 2015 r. dzieci z grupy V miały okazję zaprezentować się na dużej scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury  poprzez uczestnictwo w XI Między przedszkolnych Spotkaniach Teatralnych organizowanych przez Samorządowe Przedszkole Nr 1 w Biłgoraju. Tegorocznym spotkaniom przyświecał cel kształtowania świadomości ekologicznej w kontakcie ze sztuką a hasłem przewodnim było ,,Bajka w cieniu drzew”. Nasze przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt. ,,Miś Uszatek ekologicznie”, przygotowane pod kierunkiem Pani Ireny Maciochy. Mali aktorzy wcielili się m.in. w role zwierząt broniących czystości lasu. Kolorowe stroje sprawiły, że niektórych wykonawców trudno było poznać w przebraniu wilka czy zająca. Pomimo niewielkiej tremy dzieci bawiły się wyśmienicie, a niektóre twierdziły że chętnie wystąpiłyby jeszcze raz.