01.09.2015

Pierwsze dni w przedszkolu

Po wakacyjnej przerwie nasze przedszkole znów rozbrzmiewa śmiechem i gwarem dziecięcym. Dzieci wypoczęte, opalone i zadowolone powróciły z wakacji. Tym razem już bez rodziców. Był to duży sprawdzian dla wszystkich. Ku naszemu zaskoczeniu większość dzieci wchodziła do sali z uśmiechem, nie roniąc przy tym ani jednej łezki. Kolejne dni przynosiły nowe atrakcje i wrażenia. Czas upływał w miłej i serdecznej atmosferze. Kiedy już pierwsze lody zostały przełamane, a pierwsze łzy osuszone dzieci zaczęły bliżej zapoznawać się ze sobą, z zabawkami, z kącikami tematycznymi. I tak, po kilku dniach wyłoniły się pierwsze talenty – są malarki i malarze, architekci, muzycy, kucharze i kierowcy… Narodziły się również pierwsze przyjaźnie. I choć czasem zdarzają się malutkie kryzysy i “awarie” – ale tylko troszkę – to i tak czas spędzony w przedszkolu jest najfajniejszy.