08 - 12.06. 2015

Wolontariuszki z Filipin i Indii w przedszkolu

International Kindergarten to innowacyjny, ogólnokrajowy projekt edukacyjny AIESEC Polska (pozarządowej organizacji non - profit, skupiającej studentów i niedawnych absolwentów interesujących się problemami świata), skierowany do przedszkoli i żłobków.

Jego głównym celem jest umożliwienie dzieciom zdobywania wiedzy poprzez kreatywną zabawę oraz promocja idei różnorodności kulturowej i tolerancji w trakcie zajęć muzycznych, plastycznych, sportowych, kulturowych, tanecznych i integracyjnych. Zajęcia kulturalno - językowe prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów z zagranicy, polegają na grach oraz zabawach w języku angielskim.  W ramach projektu, w dniach 8 - 12 czerwca 2015 r. w naszym przedszkolu gościły studentki z Filipin - Dianne i Indii - Bidangshree. Ich wizyta sprawiała wszystkim mnóstwo radości i wiele wzruszeń. Zarówno dzieci, jak i nauczycielki miały okazję poznać bliżej kraje z których pochodzą goście - ich tradycje i kulturę czy popularne potrawy.