29.05.2015

Dzień Dziecka w przedszkolu - tydzień atrakcji dla dzieci

W tym roku z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu przygotowano wiele atrakcji. Już w piątek (29 maja) wszystkie dzieci mogły wykonywać ,,szalone” akrobacje na rozstawionych na placu przedszkolnym dmuchanych zjeżdżalniach, zamkach, ściance wspinaczkowej, trampolinie czy próbować samodzielnej jazdy jeepem (tj. autem dla dzieci na akumulator). W poniedziałek (1 czerwca) wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone na lody do pobliskiej lodziarni. Miały więc okazję wdrażania się do kulturalnego zachowania w kawiarence oraz degustowania różnorodnych smaków przygotowanych dla nich lodów.

Następne dni pobytu w przedszkolu nauczycielki starały się uatrakcyjniać dzieciom różnymi ciekawymi zajęciami, zabawami oraz wycieczkami. We wtorek (2 czerwca) dzieci z grupy VI uczestniczyły ciekawym zajęciu prowadzonym przez panią Zosię, obserwowanym również przez dyrektora zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz dyrektorów innych przedszkoli z obszaru byłego województwa zamojskiego. W środę (3 VI 2015r.) nauczycielki grup III i IV urządziły swoim wychowankom wesołe zabawy na placu zabaw poprzez wykorzystanie chusty animacyjnej i mini-konkursu rysowania kolorową kredą. We wtorek (9 czerwca) dzieci z grupy V urządzały w swojej sali ,,bajkową krainę” m.in. poprzez wspólne składanie i malowanie tekturowego domku otrzymanego od firmy Model. Wszystko to sprawiało wiele radości, wywoływało uśmiech na twarzach i iskierki szczęścia w oczkach naszych wychowanków.