16.04.2015

Zielona lekcja - ptaki drapieżne

W czwartek 16 kwietnia wszystkie przedszkolaki miały okazję uczestniczyć "w zielonej lekcji" czyli edukacji przyrodniczej na żywo. W niesamowitym zajęciu wzięły udział specjalnie "ułożone" do pracy z dziećmi ptaki drapieżne zamieszkujące Polskę tj. sowy, sokoły i jastrzębie. Podczas interesującego wykładu pasjonaci przyrody  opowiadali jaką rolę spełniają te ptaki w przyrodzie i czym różnią się od siebie. Każdy przedszkolak biorący udział w tej "zielonej lekcji" mógł poznać nie tylko szczegóły dotyczące ich życia codziennego ale doświadczyć ich obecności na wyciągnięcie ręki. Bezpośredni kontakt z ptakami umożliwił nie tylko lepsze przyswojenie wiedzy ale dostarczył przede wszystkim  niezapomnianych wrażeń.