Jesień w parku

„Do parku przyszły z przedszkola dzieci. Chcą zrobić z liści barwny bukiecik… Gdy ten bukiecik stanie na stole, ozdobi dzieciom całe przedszkole”.

Aby kształtować wrażliwość dzieci na piękno jesiennego krajobrazu i poszerzać ich wiedzę na temat różnych ekosystemów, przedszkolaki z najstarszych grup naszego przedszkola udały się w na wycieczkę do Parku Różnówka. Piękna słoneczna pogoda, którą cieszyliśmy się tego dnia, sprzyjała pobytowi na świeżym powietrzu oraz obserwacji oznak i barw polskiej złotej jesieni. Dzieci z zapałem zbierały kolorowe liście, tworząc z nich piękne bukiety. Gromadziły też inne skarby jesieni np. kasztany, żołędzie, które po powrocie do przedszkola  zostaną wykorzystane do prac plastycznych.