Spotkanie z policjantami

Dnia 19.09.2014r. do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście -pan policjant oraz pani policjantka z Rejonowej Komendy Policji w Biłgoraju. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń np. kiedy zauważy się pożar lub zaatakuje nas groźny pies. Nasi goście ostrzegali także przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy, dzieci mogły z bliska obejrzeć oraz  przymierzyć  czapki oraz kamizelki policyjne.
Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska samochodu policyjnego.
Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.
Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa.

Serdecznie dziękujemy panu policjantowi oraz pani policjantce, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami!