I ja zostanę strażakiem

Jak co roku starsze grupy z przedszkola wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej a także przekazali cenne informacje dotyczące bezpośredniego zachowania w czasie burzy, pozaru czy wypadku. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia z bliska wyposażenia wozów oraz niezbędnego sprzętu i urządzeń, którymi posługują się strażacy. Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna jest ich praca. Z wycieczki przedszkolaki powróciły pełne niezapomnianych wrażeń a wielu chłopców deklarowało pozostać w przyszłości strażakiem. Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju dziękujemy za ciekawą i niezapomnianą wycieczkę.