Przedszkolaki w Uliku i nie tylko

Cud - miód, uroczy gospodarze, wspaniała pogoda.

W takich okolicznościach rozbrykane 4- letnie pszczółki z grupy III próbowały złapać być może ostatnie tej jesieni gorące promienie słońca. żabawa sprawiła dzieciom wielką frajdę ale przede wszystkim z ogromnym zaciekawieniem słuchały interesujących opowieści Pana Mariana - właściciela Gospodarstwa Pasiecznego "Ulik" w Mokremlipiu o hodowli pszczół dawniej i dziś, obserwowały życie pszczół wewnątrz ula, podziwiały niesamowite kształty pszczelich domków, oglądały zabytkowe eksponaty związane z pszczelarstwem i życiem na wsi oraz degustowały miody.

Nie mogło  oczywiście obejść się bez podziwiania uroków Roztocza i wspinaczki po roztoczańskich pagórkach. W związku z tym w drodze powrotnej udaliśmy się do Gospodarstwa Agroturystycznego Skansen Zaburze w celu zdobycia "Kopca Zaburskiego". Pomimo dużego wysiłku fizycznego humory dopisywały wszystkim  a piękne widoki, wyścielony dywanem z liści wąwóz, rekompensowały trudy wspinaczki. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola aby już wkrótce planować coś... równie fajnego.