Policjant nasz przyjaciel

Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba  pomóc komuś.

W ramach edukacji o bezpieczeństwie w przedszkolu gościli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, którzy w ciekawy sposób przybliżyli dzieciom wiedzę jak dbać o bezpieczeństwo swoje  na ulicy i w trakcie podróży autem oraz jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi ludźmi i zwierzętami. Dzieci dowiedziały się również jaką rolę odgrywają różnego rodzaju światełka i opaski odblaskowe. W trakcie spotkania przedszkolaki miały okazję wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami praktycznymi t.j. np. przyjmowanie obronnej pozycji w kontaktach z psem, znajomością numerów alarmowych itp. Jak zwykle w takich okolicznościach szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja akcesoriów policyjnych. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały od policjantów opaski odblaskowe.