10.05.2013

Przedszkolaki w Straży Pożarnej

Jednym z celów podstawy programowej jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Dziecko kończące przedszkole powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować te cele 10 maja wybraliśmy się z wycieczką do Straży Pożarnej.

Dzieciaki dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Dzieciaki obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło chyba jednak przymierzanie strażackiego ubrania oraz lanie wody z wężów strażackich. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży.
 Biłgorajskim strażakom serdecznie dziękujemy za współpracę.