26.042013

Wycieczka do Oczyszczalni Ścieków

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z niektórymi sposobami oczyszczania wody, uzmysłowienie im skutków zanieczyszczenia wody, zapoznanie z oczyszczalnią ścieków. W czasie wycieczki dzieci dowiedziały się o sposobach oczyszczania wody, a także zwiedziły zakład. Poznały poszczególne etapy oczyszczania wody poprzez filtrowanie a następnie oczyszczanie jej za pomocą odpowiednich bakterii. Dzieci miały okazję obserwować pracę tych bakterii w specjalnych zbiornikach wodnych.

Było to niezwykłe przeżycie dla przedszkolaków. Dzięki tej wycieczce dzieci uzmysłowiły sobie jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile pracy należy włożyć w jej oczyszczanie i uzdatnianie. Dzieci poznały różne sposoby oczyszczania wody, Znają skutki zanieczyszczeń wody dla środowiska, Wiedzą jak wygląda oczyszczalnia wody, Rozumieją konieczność oszczędzania wody, Rozumieją konieczność oczyszczania wody.