22.03.2013

Powitanie wiosny

W dniu 22 marca 2013 roku, dzieci wraz z nauczycielami przeszły w barwnym korowodzie ulicami miasta, żegnając zimę i witając wiosnę.

Wcześniej nauczycielki w poszczególnych grupach wiekowych, realizując program edukacyjny "Nadchodzi wiosna" wyjaśniły dzieciom, fakt, że po zimie następuje wiosna. Dzieci obserwowały zmiany atmosferyczne związane z porą roku i temperaturą. Poznały charakterystyczne zjawiska atmosferyczne, występujące w okresie przedwiośnia. Obserwowały ożywienie wśród zwierząt i ptaków, pojawienie się pierwszych kwiatów, aż wreszcie przyszedł dzień, kiedy pożegnaliśmy w naszym ogrodzie Marzannę - słomianą pannę, która dała miejsce wiośnie. Bo my dość mieliśmy zimy, więc ją w naszym ogrodzie wspólnie spaliliśmy.