22.03.2013

Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. Nasze przedszkolaki powitały wiosnę na sportowo.

Impreza rozpoczęła się na OSIR-ze od tradycyjnego topienia Marzanny. Gdy ta popłynęła z nurtem rzeki niespodziewanie pojawiły się kolorowe postacie kwiatów, z koszem pełnym słodyczy, które przyniosły list od Wiosny.

Po przywołaniu słoneczka, wysłannicy Pani Wiosny w uroczystym pochodzie przeprowadzili dzieci na halę sportowo - widowiskową, gdzie rozpoczęły się zawody sportowe. Przedszkolaki zostały podzielone na dwie grupy. W jednej znaleźli się zawodnicy, w drugiej kibice. W grupie zawodników była: grupa III z naszego przedszkola (wychowawca Marzena Sprysak),

- Celem tego przedsięwzięcia było zaszczepienie w naszych wychowankach właściwego podejścia do sportu, który daje dzieciom dużo radości, uczy zdrowego trybu życia a także dyscypliny, samozaparcia , konsekwencji w realizacji stawianych sobie zadań.