21,01,2013

Dzień Babci i Dziadka

Kocham mocno babcię, dziadka – to nie żarty moi mili, Dzisiaj im życzenia składam by 100 latek jeszcze żyli.” Styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych, szarych dni. Mimo to w tym wydawałoby się smutnym miesiącu są dwa niezwykłe dni, jedyne w swoim rodzaju, kiedy każdemu serduszka biją mocniej, jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W naszym przedszkolu uroczystość ta odbyła się we wszystkich grupach.  Po krótkim powitaniu i złożeniu życzeń dzieci zaprezentowały część artystyczną, recytowały wiersze i śpiewały piosenki, odśpiewały gościom sto lat i wręczyły wcześniej wykonane upominki.
Na twarzach dziadków malowały się wzruszenie i radość.

Podczas spotkania panowała miła rodzinna atmosfera. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Dzieci poprzez wiersze i piosenki mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.