06.12.2012

Mikołaj w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tak było i w tym roku. Wszystkie przedszkolaki były na tę wizytę przygotowanie, gdyż od dawna ćwiczyły wiersze i piosenki.

A kiedy nastał ten wyjątkowy dzień wszystkie odświętnie ubrane stawiły się do przedszkola i starały się być grzecznymi. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu, przestrzegał najbardziej niegrzecznych. A w nagrodę zostawił dla każdego dziecka paczkę z prezentami, prosząc panie wychowawczynie o rozdanie, gdy dzieci będą szły do domu po przedszkolu. Kiedy nadeszła w końcu chwila rozstania, bo Mikołaj spieszył się do innych dzieci, pożegnaniom nie było końca. Na otarcie łez, św. Mikołaj obiecał, że odwiedzi przedszkole za rok.