28.11.2012

Zabawa andrzejkowa

Andrzejki to tradycja ludowa, wieczoru wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. My tego wyjątkowego dnia próbowaliśmy wrócić do tamtych tradycji i przeprowadziliśmy nasze czary mary andrzejkowe.

W wielkim skupieniu dzieci czekały na moment, kiedy to dowiedzą się kim zostaną w przyszłości, poznają swoje cechy charakteru. Przy nastrojowym klimacie toczyły się wesołe zabawy z butami, serduszkami oraz – dla lubiących taniec – nie zabrakło dobrej muzyki.
Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zaproszono na słodki poczęstunek.

Przedszkolne Andrzejki sprzyjają nie tylko dobrym zabawom naszych dzieci, są one także okazją rozbudzania ciekawości i chęci poznawania ludowej tradycji.