02.10.2012

Przedszkolaki w lesie

“Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły.”
H. Zdzitowiecka
Dzieci z naszego przedszkolu wzięły udział w wycieczce do lasu. Głównym celem  był spacer ścieżką dydaktyczną pod przewodnictwem pana leśniczego Jerzego Bąka. Las przywitał wszystkich piękną, jesienną pogodą. Leśniczy opowiadał o mieszkańcach lasu i o tym jak zachowywać się, aby zwierzęta czuły się tam dobrze i bezpiecznie. Dzieci poznały warstwy lasu i dowiedziały się jak dbać o przyrodę. Podczas dalszej wędrówki przedszkolaki rozpoznawały najbardziej pospolite gatunki drzew, szukały śladów zwierząt, słuchały śpiewu ptaków. Pełne wrażeń zadawały pytania i chętnie odpowiadały na pytania leśnika dotyczące zachowania w stosunku do roślin i zwierząt. Ta lekcja przyrody dostarczyła nam wiedzy o tym jak należy dbać o naturalne środowisko i jak pomagać zwierzętom przetrwać zimę Będziemy miło wspominać spotkanie z leśnikiem który zapalił w nas szacunek do przyrody i dał nam wiele cennych wskazówek dotyczących ochrony środowiska naturalnego. ...
Wycieczka zakończyła się rozpaleniem ogniska i pieczeniem kiełbasek.