20.09.2012

Spotkanie z policjantem

20 września w naszym przedszkolu złożył wizytę sierż. szt. Hubert Bździuch. Przedstawiciel Komendy Policji w bardzo przystępny sposób zapoznał dzieci między innymi z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, uświadomił potrzebę jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, noszenia przedmiotów odblaskowych w nocy, przestrzegł przed niebezpiecznymi skutkami wynikającymi z eksploatacji maszyn rolniczych przez nieuprawnione osoby , uczulił słuchaczy na zachowanie ostrożności w stosunku do obcej osoby dorosłej.

Po wyjątkowo kształcącym i ciekawym spotkaniu z policjantem, każdy przedszkolak rozumie już, dlaczego tak ważna jest znajomość własnego adresu. Wie, również jak zachować się w różnych warunkach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc w kryzysowej sytuacji. Niejeden maluch zdeklarował się ponadto, kim zostanie w przyszłości- wybór zawodu był w tym przypadku oczywisty.