23.04.2012

Spotkanie z ekologiem

23 kwietnia w ramach "Dnia Ziemi" miało miejsce spotkanie z ekologiem panią Mirelą Traściańczyk, która zorganizowała i przeprowadziła atrakcyjne zajęcie na temat "Dbamy o naszą przyrodę".

Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom konieczności segregacji śmieci i korzyści z tego płynących, opiekowanie się zwierzętami, przestrzeganie zasad ochrony przyrody, zaznajomienie z przepisami, znaczenie bogactw naturalnych, obserwowanie zjawisk z zakresu przyrody nieożywionej, czy też propagowanie "zdrowego" stylu życia.

Organizowanie takich spotkań daje dzieciom okazję do rozwijania swoich zainteresowań. Pogłębiają one w ten sposób swoją świadomość ekologiczną, uczą się szacunku do zwierząt i do otaczającego je środowiska przyrodniczego. Tresciańczuk Bardzo dziękujemy za poświęcenie swojego cennego czasu a także promowanie oraz kształtowanie ekologicznego myślenia i postaw już wśród najmłodszych.

Zorganizowany został równiez  "Zielony marsz” oraz  konkurs plastyczny „Nasza Ojczyzna- czysta i zielona”