30.03.2012

Przedszkolaki w Muzeum

Muzeum jest obecnie bardzo powszechnym środkiem umożliwiającym dziecku kontakt ze sztuką, z obiektami muzealnymi, eksponatami, wystawami.

Istotnym elementem działań edukacyjnych, poprzedzających kontakt dziecka z eksponatami muzealnymi jest rozbudzenie motywacji do odwiedzenia muzeum. Przedszkolak powinien zrozumieć, że muzeum jest ośrodkiem, w którym zabezpiecza się dawny i współczesny dorobek kulturowy społeczeństwa oraz stanowi źródło wiedzy o przeszłości.
Dnia 30 marca starsza grupa przedszkolaków udała się z wizytą do biłgorajskiego muzeum, aby pod opieką przewodnika obejrzeć zorganizowane tam wystawy: „Biłgorajscy malarze” oaz „Od rycerza do żołnierza czyli rekonstrukcje i rekonstruktorzy”.
Pierwsza ekspozycja miała na celu zaprezentowanie obrazów współczesnych malarzy mieszkających w Biłgoraju i tu tworzących: Alicji Kubackiej-Bazan, Tadeusza Dziepaka, Krystyny Kamieniak, Urszuli Olczyńskiej, Stanisława Pokryszki, Barbary Pokryszki-Sołtys, Anny Świecy i Ireny Zając.
Druga wystawa to ekspozycja prezentująca kopie umundurowania, repliki broni, oporządzenie wojskowe oraz sprzęt używany na rekonstrukcjach, w tym pojazdy /rower wojskowy, motocykl z przyczepką/ grup rekonstrukcyjnych na terenie południowej Lubelszczyzny.
Wizyta w muzeum bez wątpienia sprawiła przedszkolakom wiele zadowolenia i radości, co można zauważyć na zdjęciach .