11 .11.2010

11 Listopada w przedszkolu

Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka te pojęcia są abstrakcyjne, a dla Polaka bardzo ważne.

Więc jakże przybliżyć dziecku słowo patriotyzm lub przywiązanie do swej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej? Pokazujemy troskę o dobro kraju, dążymy do pomnażania tego, co osiągnęły poprzednie pokolenia, służymy swej Ojczyźnie. A co              w przedszkolu? Poznajemy Symbole Narodowe, uczymy się hymnu, poznajemy bliższe i dalsze środowisko, spotykamy się z legendami – ocieramy się o historię... jesteśmy Polakami.

Dzieci wspólnie z wychowawczyniami wykonały biało – czerwone kotyliony, co było wyrazem dumy i radości, że są Polakami.

Nasze dzieci maja świadomość tego, co dzieje się w kraju, co to jest święto 11 listopada i dlaczego je obchodzimy.

A. Momot