04.05.2011

Przedszkolaki odwiedziły Komendę Straży Pożarnej

W związku z dniem Św. Floriana-patrona strażaków przedszkolaki odwiedziły Powiatową Komendę Straży Pożarnej w Biłgoraju. Dzieci miały możliwość zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości panów strażaków przedszkolaki mogły zwiedzić budynek Straży Pożarnej, a także oglądać samochody i sprzęt pożarniczy.

Niebywałą atrakcją była możliwość obejrzenia wozu strażackiego od środka. Wysłuchały również opowieści o odpowiedzialnej, niebezpiecznej i trudnej pracy strażaków oraz akcjach ratowniczo- gaśniczych. Przedszkolaki dowiedziały się również w jakich okolicznościach należy wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. Utrwalone też zostały numery alarmowe- 998lub 112, które każde dziecko znać powinno. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki złożyły życzenia strażakom z okazji ich święta oraz podziękowały za miłe przyjęcie i zaprezentowanie sprzętu i wozów strażackich.

Agnieszka Górecka