25.03.2011

Spotkanie z ekologami. Roztrzygnięcie konkursu plastycznego „Nasza Ojczyzna- czysta i zielona”

Ostatnio w przedszkolu odbyło sie spotkanie z ekologami z PGK w Biłgoraju - panią Mirelą Trościańczyk oraz panią Katarzyną Psiuk

Celem spotkania było; uświadomienie jakie niebezpieczeństwa grożą środowisku naturalnemu ze strony człowieka (zaśmiecenie, zatrucie wody i powietrza), wdrożenie do segregowania śmieci, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, kształtowanie umiejętności racjonalnego korzystania z odnawialnych i nieodnawialnych zasobów przyrody, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, uświadomienie dzieciom potrzeby ograniczania śmieci i zapoznanie dzieci z rodzajami odpadów.
Dzieci podczas spotkanie, dowiedziały się czym jest środowisko, jak je bronić i co grozi jeżeli nie będziemy o nie dbać . .
Zastanowiły się nad tym co mogą zrobić, żeby poprawić stan środowiska naturalnego. Próbowały odpowiedzieć na pytania: co to są odpady i skąd się biorą, na czym polega segregacja śmieci, na jakie grupy segregujemy odpady (makulatura, plastik, szkło, metale),czy odpady możemy wykorzystywać ponownie.

Podczas spotkania miał miejsce konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej. „NASZA OJCZYZNA-CZYSTA I ZDROWA”
Dzieci ze wszystkich grup wiekowych wykonały przepiękne prace, wykazując się przy tym pomysłowością i doborem interesujących technik plastycznych
Komisja konkursowa w składzie: pani Mirela Trościańczyk, pani Katarzyna Psiuk i pani dyrektor Małgorzata Motek miała naprawdę „trudny orzech do zgryzienia”. W końcu po burzliwej dyskusji wyłoniła laureatów:

w kategorii wiekowej dzieci 3-4- letnie:
I miejsce - Kamil Pozniak gr. III
II miejsce - Bartek Węzka gr II
III mijesce - Anitka Wajda gr I

w kategorii wiekowej dzieci 5-6- letnie:
I miejsce - Arek Kordas gr VI
II miejsce - Adrian Mucha gr VIII