23.06.2010

Certyfikat „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY ”

W roku 2009/2010 podobnie jak w poprzednich latach, przedszkole wzięło udział w realizacji programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” organizowanego przez Firmę Tymbark oraz markę Kubuś.

Celem tego programu jest nauka szacunku do otaczającej nas przyrody, kształtowanie wrażliwości dziecka na piękno natury, ochrony środowiska i dbania o przyszłość kolejnych pokoleń.

Realizując program podjęliśmy się realizacji takich przedsięwzięć jak:

 Tworzenie postaci z kasztanów i żołędzi.

 Zbudowanie karmników dla ptaków.

 Zorganizowanie konkursu na najzdrowsze, najsmaczniejsze i najbardziej kolorowe kanapki.

 Zorganizowanie Obchodów Dnia Wody.

 Zorganizowanie Obchodów Dnia Marchewki.  Stworzenie miniogródka warzywnego.

 Wycieczka do ZOO – zajęcia w sali.  Zorganizowanie Patrolu Ekologicznego.  Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

 Obchody Zielonego Dnia

 Zajęcia plastyczne „Jestem Kubusiowym Przyjacielem Natury”.

 Zorganizowanie konkursu plastycznego „Portret Wielkolasa – potężnego strażnika lasu”.

 Wycieczka do Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego.

 Realizacja 3 scenariuszy zajęć (spośród 6 proponowanych). Za każde zrealizowane przedsięwzięcie zdobyliśmy punkty, których ilość zdecydowała o ponownym uzyskaniu Certyfikatu i zaszczytnego tytułu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Otrzymaliśmy również drobne upominki.

Działania podjęte w ramach przedsięwzięcia przyczyniły się do rozwijania u dzieci przekonania o konieczność troski o najbliższe środowisko. Dzieci potrafią powiedzieć, w jaki sposób człowiek dba o środowisko i prezentują właściwe zachowania wobec niego.

Opracowała: Wioletta Niedźwiedzka