11.05.2010

Wycieczka do Straży Pożarnej

W dniu 11 maja 2010 r. dzieci z grupy VI, VII i VIII uczestniczyły w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Na wycieczce przedszkolakom został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły wejść do kabiny samochodu, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. Panowie strażacy opowiedzieli dzieciom o wykonywanym zawodzie zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.Po tym spotkaniu chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.

Dziękujemy serdecznie dzielnym oraz gościnnym panom strażakom.

Opracowała: Agnieszka Momot