Spotkanie z lekarzem specjalista chorób dziecięcych –Zofia Woźnica

Każdy chce być zdrowym!

Obecnie dużo mówi się o szybkim tempie życia, złych nawykach żywieniowych i higienicznych, zbyt małej aktywności ruchowej społeczeństwa, braku czasu rodziców na uważne przyjrzenie się dziecku i jego potrzebom. Wszystko to nie sprzyja zdrowiu dziecka. Przedszkole może mieć ogromny wpływ na kształtowanie się tych postaw, dlatego niezmiernie ważne jest to, co oferuje dziecku w zakresie edukacji zdrowotnej. Dotyczy ona nie tylko profilaktyki, lecz również rozwijania umiejętności i nawyków oraz promowania zachowań, które pozwolą spojrzeć na zdrowie jako nową jakość życia.

W ramach realizacji programu „Troska o zdrowie dziecka” w Przedszkolu miała przyjemność gościć lekarz specjalista chorób dziecięcych Zofia Woźnica z przychodni „Konsylium”, która w bardzo ciekawy sposób wyjaśniła dzieciom jak powinny dbać o swoje zdrowie, mówiła jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw, w których mieszkają witaminy, zapoznała z zasadami zdrowego odżywiania.

Wyjaśniła również jak się ubierać, aby nie chorować, gdy nastaną mrozy. Pod koniec spotkania odpowiedziała na liczne pytania zadawane przez dzieci.

Opracowała: Agnieszka Momot