V Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

Dnia 19.04.2007 r. o godz. 1000 w sali kinowej BCK odbył się V Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Dzięki życzliwości i uprzejmości pracowników Biłgorajskiego Centrum Kultury na czele z Panem T. Falandyszem mieliśmy możliwość organizowania występów w tej właśnie sali. Nad przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele Samorządowego Przedszkola Nr 3.

Na scenie BCK wystąpiło 123 dzieci – uczestników festiwalu, w tym 13 solistów oraz 17 grup. Jury w składzie: pani Anna Rabiej Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Biłgoraju, pani Irena Wołowska i pani Dorota Grasza nauczyciele tej szkoły, oceniało wykonawców w dwóch kategoriach: soliści i grupy.

W kategorii soliści:

I miejsce zajął – Damian Bielak wychowanek Samorządowego Przedszkola Nr 1, który wykonał piosenkę „Solo z parasolem”;
II miejsceDiana Kotuła z Przedszkola Samorządowego Nr 2 – z piosenką „Drewniana laleczka”;
III miejsceEwa Zwolińska – Samorządowe Przedszkole Nr 1 – „Nasz kraj”.

Wyróżnienia otrzymali:

Piotr Bednarz – Samorządowe Przedszkole Nr 1 z piosenką „Marzenia dzieci”;
Marcin Wolanin – Przedszkole Samorządowe Nr 2 – „Być dzieckiem”.

W kategorii zespoły:

I miejsce zajęła grupa IV z Samorządowego Przedszkola Nr 1 z piosenką „Bal na łące”;
II miejsce – grupa 6-latków z Przedszkola w Tarnogrodzie z piosenką „Maszeruje wiosna”;
III miejsce – grupa II z Samorządowego Przedszkola Nr 3 z piosenką „W przedszkolu”.

Wyróżnienia otrzymały:

Grupa „ Tęcza” z Prywatnego Przedszkola Językowego „Akademia Przedszkolaka” z piosenką „Skrzaty”;
Grupa „Wiewiórki” z Przedszkola Samorządowego Nr 2 z piosenką „Jesteśmy kroplami tęczy”.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, dzięki którym wszyscy uczestnicy naszego Festiwalu otrzymali nagrody. Sponsorami imprezy byli:

• Zakłady Dziewiarskie „Mewa” SA;
  • Firma „ Black Red White”;
  • Urząd miasta Biłgoraj;
  • Firma „Model”.

Do grona życzliwych osób wpisali się również właściciele piekarń i ciastkarń:

• Pan Zenon Kotowski,
  • Pan Józef Borowiec,
  • Pan Marek Spustek,
  • Pani Joanna Dzido.

Dziękujemy również Rodzicom i przyjaciołom Przedszkola Nr 3, którzy kupując kartki wielkanocne zasponsorowali nagrody.

Wszystkim, którzy przybyli na Festiwal, dziękujemy za poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, że bawili się równie dobrze jak my. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Festiwalu.

Opracowała: Agnieszka Momot