Zakończenie projektu "Każdy chce być zdrowym!"

Obecnie dużo mówi się o szybkim tempie życia, złych nawykach żywieniowych i higienicznych, zbyt małej aktywności ruchowej społeczeństwa, braku czasu rodziców na uważne przyjrzenie się dziecku i jego potrzebom. Wszystko to nie sprzyja zdrowiu dziecka.

Przedszkole może mieć ogromny wpływ na kształtowanie się tych postaw, dlatego niezmiernie ważne jest to, co oferuje dziecku w zakresie edukacji zdrowotnej. Dotyczy ona nie tylko profilaktyki, lecz również rozwijania umiejętności i nawyków oraz promowania zachowań, które pozwolą spojrzeć na zdrowie jako nową jakość życia.

W ramach realizacji programu „Troska o zdrowie dziecka” Samorządowe Przedszkole nr 3 w Biłgoraju miało przyjemność gościć lek. med. Annę Oleszek-Mazurek z przychodni „Twój Lekarz”, która w bardzo ciekawy sposób wyjaśniła dzieciom jak powinny dbać o swoje zdrowie, mówiła jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw, w których mieszkają witaminy, zapoznała z zasadami zdrowego odżywiania. Wyjaśniła również jak się ubierać, aby nie chorować, gdy nastaną mrozy.

Pod koniec spotkania odpowiedziała na liczne pytania zadawane przez dzieci. W związku z tym przedsięwzięciem w przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny o tematyce „Jak przedszkolak dba o zdrowie ?" Prace nagrodzone i wyróżnione zostały wywieszone na gazetce w przychodni „Twój lekarz’.

Opracowała: Agnieszka Momot