Wycieczka na ścieżkę dydaktyczną do Nadleśnictwa Biłgoraj

Dzieci od najmłodszych lat poznają środowisko, w którym żyją. Uczą się bezkonfliktowego obcowania z naturą, racjonalnego korzystania z jej zasobów oraz różnorodnych sposobów jej ochrony. Sześciolatki z naszego przedszkola wędrowały pod opieką i przewodnictwem leśniczego- pana Jerzego Bąka, który opowiadał o swojej bardzo ciekawej pracy, zwyczajach zwierząt, pokazywał różne gatunki drzew i roślin runa leśnego. Wsłuchiwały się w odgłosy ptaków i szum wiatru w koronach drzew. Z zainteresowaniem oglądały mrowisko i obserwowały mozolną pracę mrówek, by wreszcie dotrzeć do szkółki leśnej. Tu pan Zygmunt Pyzik objaśnił nam co trzeba zrobić, by z małych nasionek wyrósł szumiący bór.

Bardzo miłym akcentem naszej wycieczki było ognisko, a upieczona na nim kiełbasa smakowała jak nigdy dotąd. Miłym słowem i piosenką podziękowaliśmy naszym przewodnikom i opiekunom.

Opracowała: Agnieszka Momot